Články

23. března 2020Obecná angličtina dočasně ZDARMAVyužijte čas, kdy nemůžete pracovat či chodit ven - učte se s námi anglicky! Dočasně jsme uvolnili pokročilé slovníky obecné angličtiny, takže pro jejich trénování nepotřebujete placené členství.
8. října 2016Počítačové hry a studium angličtinyHry na počítači, konzoli či tabletu nemusí být jen pouhá zábava. Mohou vám nebo vašim dětem pomoct zlepšit se v angličtině. Je ale dobré vědět, jaké hry hrát a jak je hrát, aby byl studijní efekt co největší.
5. února 2016Jak začít s četbou nezjednodušené literaturyPřečtení první knihy "v originále" představuje ve studiu jazyka důležitý mezník. Jedná se o pomyslný bod zvratu, po jehož dosažení už to pak všechno jde tak nějak samo. Přečíst první nezjednodušenou knihu je ale docela obtížné. Dnešní článek poradí, jak to zvládnout.
2. září 2015Nejdůležitější anglická citoslovceYuck! Pfew! Argh! Přinášíme vám přehled nejčastěji používaných anglických citoslovcí - formou tabulky s příklady. Tentokrát se zaměříme hlavně na citoslovce vyjadřující nálady a vůli řečníka.
28. května 2015Nejdůležitější anglické zkratkyV angličtině se můžeme setkat s celou řadou zkratek. Používají se hlavně v psaném textu, často ale druhotně přechází i do mluvené řeči. Existuje jich mnoho, těch opravdu důležitých je ale jen několik desítek.
12. února 2015Jak si zlepšit poslechCelkem dobře rozumíte psanému textu, ale když přijde na poslech, je to bída. Zní vám tohle povědomě? Chtěli byste svůj poslech zlepšit? Pak právě pro vás je dnešní článek.
5. listopadu 2014Pět překážek ve studiu angličtinyUčíte se anglicky a stále to nejde? Nebo to jde, ale moc pomalu? Dnešní článek představuje hlavní překážky, které se lidem na cestě k lepší angličtině pletou pod nohy. Týká se něco z toho i vás?
1. října 2014Trénujte si výslovnost pomocí diktováníMobilní zařízení dnes umožňují text nejen psát, ale i diktovat. V tomto článku si ukážeme, jak můžete funkce diktování využít na Anglických slovíčkách a trénovat si tak vaši výslovnost.
5. února 2013Časté chyby - spellingNěkteré druhy chyb se vyskytují nápadně častěji než jiné. V dnešním článku se podíváme na nejběžnější chyby z oblasti spellingu, tzn. hláskování resp. správného zápisu slov.
4. ledna 2013Etymologie anglických slovMezi slovy existují vztahy a souvislosti dané jejich původem a historií. Touto problematikou se zabývá obor zvaný etymologie, o kterém si dnes povíme více a to zejména ve vztahu k angličtině.
30. prosince 2012Anglické frázeFráze jsou ustálená, často užívaná slovní spojení. Dobrá znalost frází usnadňuje konverzaci, protože ta je do značné míry postavena právě na frázích. Učit se frázím proto má smysl.
14. září 2012Frázová slovesaFrázová slovesa jsou v angličtině velmi častá. Vyskytují se zejména v mluveném slovu, ale používají se běžně i v písemném projevu. Existují jich tisíce a není proto snadné je všechna dobře zvládnout.
14. září 2012Trénink frázových slovesFrázová slovesa jsou slabinou nejednoho angličtináře, přitom se dají jen těžko cíleně studovat. Ale moment, co to povídám! To už dnes přece neplatí!
5. března 2012Britská vs americká angličtinaExistuje velké množství různých variant angličtiny. Nejčastěji se můžeme setkat s dělením na angličtinu britskou a americkou. Jaké jsou hlavní rozdíly ve slovíčkách a gramatice? A kterou z nich je lepší studovat?
31. prosince 2011Anglická slovní zásoba v číslechKolik slovíček je třeba umět, abychom se dorozuměli? Kolik stačí k přečtení novin? A kolik jich zná průměrný rodilý mluvčí? Podobné otázky si klade snad každý, kdo se učí anglicky. Dopídit se uspokojivých odpovědí však vůbec není snadné.
7. listopadu 2011Jak dobře překládatMůže se vám stát, že budete něco překládat. A to i když je vaším povoláním něco úplně jiného. V tomto článku si probereme některé zásady, kterých je dobré se držet, abyste se vyvarovali začátečnických chyb a za vaše překlady se nemuseli stydět.
30. října 2011Výběr nejlepších online slovníkůS elektronickými slovníky lze pracovat rychleji a pohodlněji než s tištěnými, ne všechny však nabízí srovnatelně kvalitní obsah. Vybrali jsme proto pro vás několik online slovníků, které považujeme za nejlepší, a přinášíme vám jejich zhodnocení.
30. října 2011Společný evropský referenční rámec pro jazyky - úrovně pokročilostiSpolečný evropský referenční rámec pro jazyky (CEFR) je doporučení Rady Evropy, které mj. stanovuje, jak hodnotit úroveň znalosti jazyka. Hodnocení úrovně dle CEFR využíváme i na Anglických slovíčkách, pojďme si ho proto stručně vysvětlit.
28. října 2011Anglické slovníky - druhy a použitíNení slovník jako slovník. Jaké jsou nejvýznamnější druhy slovníků z hlediska studia angličtiny a k čemu je ten či onen typ vhodný? Co je to thesaurus? A proč by nás to vlastně mělo zajímat?
4. října 2011Velký přehled studijních aktivitJe lepší vycestovat na měsíc do anglicky mluvící země nebo raději zůstat doma a za ušetřené peníze si zaplatit kvalitní kurz na celý rok? Co vám dá ta která studijní aktivita a jaké jsou její hlavní výhody i nevýhody, v tom vám pomůže tento jejich velký přehled.
3. října 2011Anglické zkratky v online komunikaciNavštěvujete-li diskuzní fóra, chaty, nebo hrajete-li online hry, můžete se při komunikaci s ostatními setkat s celou řadou hovorových zkratek. Ať už je sami používáte nebo jste naopak jejich zarytými odpůrci, jistě neuškodí přinejmenším znát jejich význam. V neformálním prostředí je totiž jejich používání takřka pravidlem.
23. září 2011Certifikáty a jazykové zkouškyUvažujete o certifikátu nebo státní jazykové zkoušce? Přinášíme vám přehled těch nejznámějších zkoušek a certifikátů z angličtiny včetně srovnání jejich obtížnosti.
22. září 2011Angličtina není jenom o slovíčkách!Náš server se zaměřuje na rychlý trénink anglické slovní zásoby a tak asi nikoho zrovna nepřekvapí, že se čas od času stáváme terčem kritiky typu "Ale vždyť to není jen o slovíčkách!". V tomto článku si ukážeme, jaká je role slovní zásoby v kontextu zvládnutí angličtiny.
19. srpna 2011Aktivní vs. pasivní angličtinaVšichni chtějí umět jazyk aktivně a přitom skoro všichni ho umí převážně pasivně. Zvláštní, že? Proč tomu tak je? Jak z pasivních znalostí udělat aktivní? A potřebujeme to ve skutečnosti vůbec k něčemu?
22. července 2011Jak se naučit anglickyChcete se naučit angličtinu, ale nevíte jak začít? Nebo přemýšlíte jak co nejvíce zefektivnit Vaše studijní návyky, abyste se méně času učili a více času trávili příjemnějšími aktivitami? Pak je tento článek právě pro Vás.
16. června 2011Proč se učit anglickyMá vůbec ta angličtina cenu? Je mi to k něčemu dobré? Budu z toho něco mít? Nebyla by lepší němčina? Jestliže Vás napadají podobné otázky, pak bychom tu pro Vás měli pár argumentů... pochopitelně mluvících ve prospěch angličtiny :-)