Archív novinek

6. dubna 2023Úhrady nyní jen bankovním převodemZjednodušili jsme objednávkový proces a spolu s tím jsme zrušili možnost platby dobírkou a přes systém PayPal. Co nás k tomu vedlo se dočtete zde.

1. srpna 2022Upozornění na nedostupnost webuVe dnech 2. 8. 2022 a 3. 8. 2022 (úterý a středa) může docházet ke krátkodobým výpadkům webu Anglických slovíček. Důvodem jsou plánované odstávky na straně dodavatele - provozovatele datacentra. Děkujeme za pochopení.

30. března 2022Přesun systému na nové serveryVe dnech 31. 3. - 2. 4. 2022 bude probíhat přesun Anglických slovíček na nové servery. V těchto dnech proto může vzácně docházet k nepravidelnostem provozu. Podrobnosti čtěte zde.

6. října 2021Týden se základními frázemiSlovník  Základní fráze na týden odemčen i pro FREE účty (přístupné přes Plán nebo Nastavení).

3. října 2021Ukončení využívání platformy FacebookAnglická slovíčka nebudou nadále využívat platformu Facebook. Facebookový profil Anglických slovíček bude zachován, nebude však již dále aktualizován. Zdůvodnění zde.

27. dubna 2020Vylepšení uživatelských slovníkůFunkce uživatelských slovníků se dočkala několika drobných vylepšení a opravy několika vzácně se vyskytujících chyb. Základní funkčnost zůstává nezměněna.

23. března 2020Grafy převedeny na nové technologieGrafy na stránce Statistiky byly přepracovány, tak aby nevyžadovaly dnes již zastaralou technologii Flash. Díky tomu se správně zobrazují i v prohlížečích, které Flash již nepodporují.

15. listopadu 2018Vyhodnocení poslední odpovědiNově je možné nechat si před dokončením tréninku / zkoušení zobrazit vyhodnocení poslední odpovědi. Tuto možnost je nutné zapnout na stránce Profil. Výchozí chování aplikace se nemění.

1. ledna 2018Oprava chyby v tréninku výběrem z možnostíOpravena vzácně se vyskytující chyba, která se projevovala za velmi specifického nastavení a kvůli které se výjimečně v otázce i odpovědi mohla objevit slova v tomtéž jazyce.

11. prosince 2017Přehled časů nyní i v PDFNa přání uživatelů jsme pro Vás tabulku z článku Anglické časy - přehled zpracovali také do podoby PDF dokumentu, který je vhodný ke stažení a tisku.

5. prosince 2017Zrychlení aplikaceNapraven závadový stav v archivačním skriptu, který způsoboval drobné zpomalení celého webu. Přidána notifikace provozovateli, pokud by stejný stav nastal i v budoucnu.

10. března 2017Víkend hovorové angličtinySlovník  Hovorová angličtina a slang je tento víkend odemčen i pro FREE účty (přístupné přes Plán nebo Nastavení).

9. srpna 2016Vylepšení křížovky IIKřížovka nyní umožňuje automatický přechod na následující slovo, takže ji lze na všech kompatibilních zařízeních vyplňovat podstatně rychleji než dříve.

8. srpna 2016Vylepšení křížovkyHru Anglická křížovka je nyní možné hrát i na zařízeních bez hardwarové klávesnice jako jsou mobily a tablety.

12. února 2016Nová hra: HadV sekci Hry nyní naleznete novou hru jménem Had. Dokážete rychle číst slovíčka, rozhodovat se, která z nich jsou správně, a ještě při tom řídit hada?

30. listopadu 2015Rozšiřování obsahuV posledních týdnech bylo přidáno několik set nových slovíček, převážně do slovníku "pro fajnšmekry". Nová slovíčka najdete v koncových blocích.

29. září 2015Podpora UHD monitorůNa monitorech s rozlišením vyšším než Full HD a na Full HD monitoru při zobrazení stránky na celou obrazovku (F11) se stránka nyní automaticky zvětší. Toto chování lze v případě potřeby vypnout na stránce Profil.

25. září 2015Možnost volby sezónního styluV Profilu je nyní možné zvolit si sezónní styl / pozadí stránky. Sezónní styl se automaticky mění dle ročního období.

8. července 2015Zdokonalení tréninku zápisem slovSystém nyní rozpoznává chybně zapsaná slova. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

5. července 2015Vylepšování obsahuPrůběžně pokračujeme v revizi slovníků obecné angličtiny. Přidali jsme stovky nových rozlišujících komentářů, zároveň však byla doplněna celá řada nových slovíček a to napříč všemi slovníky. Nová slovíčka najdete v koncových blocích.

25. června 2015Další optimalizace rychlostiZavedli jsme nové mechanizmy údržby databáze. Anglická slovíčka tak nyní budou ještě svižnější a vynikající odezvy si budou i po čase stále udržovat.

17. června 2015Aktualizace dokumentaceAktualizovali jsme dokumentaci k systému, tak aby její text plně reflektoval současnou podobu aplikace. Aktualizována byla online i PDF verze.

8. května 2015Více rozlišujících komentářůDoplnili jsme množství upřesňujících komentářů, aby byla v systému lépe rozlišena některá česká homonyma. Komentáře se zobrazují v průzkumníku. V přidávání i nadále pokračujeme.

11. března 2015Nová obtížná slovíčkaV posledních týdnech bylo postupně přidáno asi 400 nových slovních párů, převážně do slovníku "pro fajnšmekry". Nová slovíčka najdete v koncových blocích.

25. ledna 2015Přechod na interní editorPřešli jsme z externího editoru slovíček na nový, interní. Slovíčka proto od nynějška již nebudou přidávána nárazově jako doposud, ale budou se v systému objevovat průběžně.

24. prosince 2014PF 2015Přejeme všem veselé Vánoce a šťastný nový rok 2015.

1. prosince 2014Nový projekt: Online fotoškolaS velkou radostí oznamujeme spuštění nového výukového webu s názvem Online fotoškola. Podrobnosti najdete zde.

9. listopadu 2014Zlepšení rychlosti (nejen) v tréninkuOptimalizovali jsme přednačítání zvukových dat. Dosáhli jsme tím snížení datových přenosů v tréninku a celkově lepších odezev serveru.

18. září 2014Automatická volba technologie zvukuSystém nyní sám vybírá vhodnou technologii pro přehrávání zvuku. Více čtěte zde.

13. září 2014Přístupy do plné verze prodlouženy o 2 dnyVšem uživatelům plné verze byl jejich přístup prodloužen o dva dny - takto činíme v reakci na dva výpadky z minulého týdne. Více informací viz zde.

11. srpna 2014Nová slovíčka pro fajnšmekryDnes bylo přidáno asi 700 slovních párů, převážně do slovníku "pro fajnšmekry". Nová slovíčka najdete v koncových blocích.

2. srpna 2014Anglická slovíčka nyní na Google+Novinky a oznámení budou od nynějška publikovány nejen zde a na Facebooku, ale také na nově založené stránce Google+.

7. června 2014Zpracování uživatelského feedbackuOpraveno několik překlepů ve slovní zásobě, které nahlásili uživatelé. Za upozornění na tyto chyby děkujeme.

19. dubna 2014Nový slovník: Slovní obratyPřidali jsme nový slovník s názvem "Slovní obraty". Najdete jej v plánu na záložce Fráze.

6. února 2014Žebříčky pro více uživatelůV žebříčcích je nyní možné zobrazit si delší seznam, aby se dalo lépe soutěžit i v "nižší lize".

1. února 2014Přesuny slovíček mezi slovníkyFunkce Moje slovníky nyní umožňuje přesouvat slovíčka z jednoho uživatelského slovníku do jiného.

31. ledna 2014Optimalizace rychlostiVylepšili jsme odezvy serveru při trénování uživatelských slovníků a na několika dalších místech aplikace.

4. prosince 2013Historie pro tréninkovou jednotkuV osobním plánu je nyní vidět historie tréninků také zvlášť pro každou tréninkovou jednotku.

22. listopadu 2013Lepší poslechV poslechu se nyní nepoužívají slovíčka se špatnou nahrávkou. Poslechové tréninky jsou tak nyní o poznání příjemnější zážitek.

26. října 2013Nová rubrika - záludná slovíčkaV sekci Články najdete novou rubriku Záludná slovíčka. Budou zde v nepravidelných intervalech publikovány krátké články vysvětlující některé méně známé významy slov.

22. října 2013Průběžné rozšiřování slovníkůDnes byla do systému doplněna další hovorová slovíčka a slovíčka "pro fajnšmekry". Nově přidávaná slovíčka vždy naleznete v posledním bloku.

18. října 2013Drobné vylepšení žebříčkůDnešní drobná aktualizace mj. přidává Síň slávy, tj. žebříčky historicky nejlepších dosažených výsledků každého uživatele.

7. října 2013Nová hovorová slovíčkaVe slovníku hovorové angličtiny a slangu přibylo několik set nových slovíček. Slovník průběžně dále rozšiřujeme.

27. září 2013Nové pozadí - horské jezeroPřidáno nové pozadí - horské jezero. Nyní jako výchozí. Jiné pozadí si můžete nastavit v profilu.

17. září 2013Aktualizace prohlášení o ochraně os. údajůV souvislosti s připravovanými změnami v systému objednávek se mění znění Prohlášení o ochraně osobních údajů.

29. července 2013Plánovaná odstávka službyVe čtvrtek, 8. srpna v 1:00 v noci dojde z technických důvodů k plánované odstávce systému. Předpokládaná doba odstávky je asi 30 minut. Děkujeme za pochopení.

28. června 2013Spouštění her přímo z plánuHry je nyní možné spustit také přímo z osobního tréninkového plánu. Hra se přitom automaticky nastaví na danou tréninkovou jednotku.

26. června 2013Nová hra: OsmisměrkaV sekci Hry nyní naleznete také osmisměrku. Hru lze hrát interaktivně online nebo lze vygenerovat "offline" verzi pro tisk.

14. června 2013Pomocné šipky pro nově registrovanéNově registrovaným se nyní zobrazují speciální pomocné šipky a komentáře, které provádí uživatele základním použitím Osobního plánu. Šipky zmizí po prvním dokončeném tréninku.

14. června 2013Změna nastavení cvičných tréninkůCvičné tréninky v plánu (modrá tlačítka) mají nyní pevnou délku 50 otázek. Původní stav, kdy se tyto tréninky neukončily, dokud nebyla dosažena úspěšnost 90%, jsme vnímali jako nevhodný.

13. června 2013Změny v testechZrušili jsme dělení testů dle slovních druhů a naopak jsme přidali testy hovorové angličtiny a Business English.

11. června 2013Problém s grafy v prohlížeči ChromeUživatelům Google Chrome se nezobrazují všechny grafy ve Statistikách. Na vině je chyba v aktuální verzi prohlížeče, která bude dle vyjádření vydavatele vyřešena v příští aktualizaci.

10. června 2013Řekněte nám váš názor!Používáte Anglická slovíčka? Napište nám, co Vám vyhovuje a co byste naopak chtěli změnit! Vaše příspěvky zasílejte na adresu feedback@ajslovicka.cz.

9. května 2013Promo - rozšířená slovní zásobaPozor! Slovník rozšířené slovní zásoby dočasně odemčen i pro uživatele verze FREE! Jen do páteční půlnoci!

8. května 2013Základní slovní zásoba - komentářeRevidovali jsme slovník základní slovní zásoby a doplnili množství rozlišujících a upřesňujících komentářů.

30. dubna 2013Zabezpečení stránek (SSL)Vybrané části aplikace jako např. přihlášení, profil nebo objednávka jsou nyní zabezpečené šifrováním.

25. dubna 2013Business EnglishNový slovník Business English je nyní k dispozici v tréninku, plánu i hrách. Více informací viz přehled slovníků.

25. dubna 2013Zpracování uživatelského feedbackuZapracovali jsme vaše připomínky ke slovní zásobě a opravili jsme díky tomu několik nevhodných překladů. Všem přispěvatelům děkujeme!

18. dubna 2013Křížovka - nápovědaV nastavení hry Křížovka si nyní můžete zapnout nápovědu, která předvyplní určité procento písmen a učiní tak hru snazší.

17. dubna 2013Nová hra - anglická křížovkaV sekci Hry je nyní k dispozici Anglická křížovka. Dá se hrát online nebo vytisknout pro offline hraní. Hra je pokaždé jiná.

14. dubna 2013Nová verze podmínekV souvislosti se změnou domény viz níže vydáváme novou verzi podmínek. Registrovaní uživatelé budou vyzváni k jejímu odsouhlasení. Text se od dřívější verze liší jen doménou.

14. dubna 2013Změna doményAnglická slovíčka mají novou doménu www.ajslovicka.cz (dříve www.anglicka-slovicka.net). Funkčnost dříve vzniklých odkazů nebude narušena.

9. dubna 2013Reference od uživatelůNa stránce Plná verze jsou nyní k dispozici reference od našich uživatelů.

8. dubna 2013Hovorová AJ v analyzátoruAnalyzátor nyní hledá nejen ve slovnících spisovné angličtiny, ale nově i ve slovníku hovorové angličtiny a slangu.

6. dubna 2013Více slovníků ve hráchPexeso nyní podporuje také hovorovou angličtinu a frázová slovesa. Hangmana lze nyní hrát s hovorovou angličtinou.

15. února 2013Kontextová nápovědaU některých nadpisů se nyní objevuje odkaz [?], který otevře uživatelskou dokumentaci a posune okno prohlížeče na část týkající se daného tématu.

14. února 2013Online verze dokumentaceUživatelská dokumentace je nyní k dispozici i v online verzi a nahrazuje tak řadu starších článků nápovědy.

24. ledna 2013Uživatelská dokumentacePřipravili jsme pro vás novou dokumentaci k systému. Je úplnější, aktuální a plná názorných obrázků. Stáhněte si ji zde.

13. ledna 2013iPad kompatibilní výslovnostVýslovnost nyní funguje i na iPadu, neboť je k dispozici možnost přehrávání zvuku bez použití technologie Flash. Je k tomu však nutné zapnout patřičnou volbu v profilu.

10. ledna 2013Změny ve vyhodnocení odpovědiNěkterá slova v seznamu možných odpovědí jsou nyní skrytá pod odkazem "a další...". Vysvětlení zde.

9. ledna 2013Hlavní stránka u přihlášenýchPřihlášení uživatelé mají nyní intro text na titulní stránce nahrazen pro ně smysluplnějším obsahem.

7. ledna 2013Nové knihy v četběV sekci četba jsou nyní k dispozici také tyto knihy - Pohádky bratří Grimmů, Alenka v říši divů, Dracula a Volání divočiny.

2. ledna 2013Nové bloky hovorové angličtinyDnes jsme přidali asi 600 nových slovíček hovorové angličtiny. Zároveň jsme sloučili hovorovou angličtinu a slang do jediného slovníku.

23. prosince 2012Veselé Vánocea mnoho zdraví, štěstí a úspěchu v roce 2013. Děkujeme za vaši přízeň a budeme se na vás těšit v nadcházejícím roce.

12. prosince 2012Doplňování rozšiřujících informacíDnes jsme začali doplňovat rozšiřující informace ke slovíčkům ze starších slovníků, které je z historických důvodů nemají. Průzkumník slov tak bude lépe rozlišovat některá homonyma.

10. prosince 2012Plánovaná odstávka 10. 12. 2012V pondělí 10. 12. od 16:00 bude probíhat instalace aktualizace, která si vyžádá krátkou odstávku služby. Předpokládaná doba odstávky je asi půl hodiny. Děkujeme za pochopení.

28. listopadu 2012Nové pozadí: AbstraktníPřidali jsme nové pozadí webu v abstraktním stylu, které se zároveň stává výchozí tapetou stránek. Pokud máte raději jiné, můžete si jej nastavit v profilu.

19. listopadu 2012Konec soutěže se blížíDo uzávěrky letošní soutěže zbývá už jen pět dní. Šance na výhru jsou stále poměrně vysoké a proto pokud jste tak ještě neučinili, zúčastněte se!

2. listopadu 2012Zpracování uživatelského feedbackuDnes jsme zpracovali veškeré doposud zaslané podněty uživatelů k slovníkovým datům. Opravili jsme řadu překlepů, některé nepřesnosti a doplnili významy vybraných slovíček. Všem, kteří nám zaslali své přípomínky děkujeme!

9. října 2012Podmínky používáníZavedli jsme podmínky používání naší služby. Všichni uživatelé budou vyzváni k jejich odsouhlasení. Smyslem je, aby naše služba měla také právní rámec. Prakticky vzato se nic nemění.

4. října 2012Nová soutěžDnes jsme spustili novou soutěž. Vyhrát můžete hned tři věcné ceny - společenské hry. Soutěž poběží do 23. listopadu. Více informací zde.

25. září 2012Rozšířené možnosti objednávkyZdokonalili jsme systém objednávek. Přidali jsme možnost platby bankovním převodem a možnost objednat aktivační kódy v podobě dárkových poukazů. Více viz zde.

24. září 2012Aktualizace nápovědyAktualizovali jsme nápovědu a témata jsme rozdělili do logických celků. Nápověda je nyní přehlednější a snáze přístupná pro nové uživatele.

23. září 2012Nový grafický styl: PodzimPodzim je tady a s ním i nová sezónní tapeta. Pokud by se vám zdála příliš pestrobarevná a rušila vás od studia, můžete si ve svém profilu zvolit jinou.

19. září 2012Nová titulní stranaSpustili jsme novou podobu titulní strany. Přibyla řada nových informačních bloků - slideshow, nejnovější články, fráze dne, kvíz a další.

14. září 2012Nově k dispozici: frázová slovesaDnes jsme spustili trénink frázových sloves a některé s tím související funkce. Více v tomto blog postu. Co jsou frázová slovesa se dočtete zde.

3. září 2012PřipravujemeNa podzim pro vás připravujeme řadu novinek, mj. nové hry a herní varianty, nová slovíčka a také soutěž. Více se dozvíte v tomto článku.

3. září 2012Zpoždění vývojeZ důvodu nepředvídatelných událostí bohužel dojde k určitému zpoždění vývoje a tedy i posunutí termínů vydávání plánovaných novinek. Za zdržení se omlouváme.

21. srpna 2012Aplikace byla přemístěnaAnglická slovíčka byla úspěšně přemístěna na vlastní, vyhrazený server. Tato změna přináší vyšší výkon, kratší odezvy a je předpokladem dalšího rozvoje webu.

20. srpna 2012Přesun systému na nový serverV noci na úterý 21. 8. proběhne přesun systému na nový, výkonnější server. V souvislosti s ním se mohou vyskytovat dílčí výpadky některých částí systému.

Někteří uživatelé mohou být po určitý čas směrováni na původní kopii systému a tréninky realizované v tomto období se jim nemusí započítat do výsledků.

16. srpna 2012AnalyzátorPřibyla nám nová funkce jménem Analyzátor. Více informací najdete v tomto článku.

17. června 2012Verze PRO je na světě!Dnes jsme spustili prémiovou verzi našeho webu. Chcete-li vědět víc, podívejte se na prezentaci AJS PRO, srovnání verzí, případně na úplný seznam změn.

31. května 2012AJS PRO přichází 18. červnaV pondělí 18. června bude spuštěna prémiová verze našeho webu - AJS PRO.

V první fázi bude k dispozici rozšířený osobní plán, prémiová výslovnost, poslech, fráze, frázová slovesa a možnost tvorby vlastních slovníků.

Hovorová angličtina a další funkce budou přidávány postupně v následujícím období.

24. dubna 2012Výslovnost nepravidelných slovesPro tabulky nepravidelných sloves je nyní k dispozici nová, kvalitní výslovnost z připravované prémiové verze webu.

17. dubna 2012Prémiová verze v přípravě!Blíží se spuštění prémiové verze anglických slovíček a rádi bychom vás proto seznámili s jejími hlavními přínosy oproti verzi základní. Více se dozvíte v tomto článku.

21. března 2012Novinky v průzkumníku slovPrůzkumník slov nyní u nepravidelných sloves zobrazuje jejich minulé tvary a začínají se v něm objevovat první fráze.

2. března 2012HangmanPřidali jsme novou hru hangman alias šibenice. Hádejte slova a zachraňujte tak panáčky před zkázou...

24. února 2012Úpravy designuNahradili jsme design "Firemní" a přidali jsme nový design "Londýn", který je nyní výchozí styl webu. Ti, kdo preferují původní styl "Přátelé", si jej mohou zvolit v profilu.

22. února 2012Tipy a trikyV nápovědě přibyl nový článek tipy a triky. Najdete zde řadu malých doporučení, která vám pomohou lépe využívat náš web.

21. února 2012Věděli jste, že......vždy, když přidáváme nové funkce, měli byste obnovit stránku kombinací kláves Ctrl + F5? To zajistí, že váš prohlížeč načte aktuální verze stylů a skriptů.